Απογοήτευσε στα τελευταία λεπτά το Ανδρικό
» » Απογοήτευσε στα τελευταία λεπτά το Ανδρικό

posted in: Νέα | 0

Ανασκόπηση αγωνιστικής ημέρας  12  / 12

Το Ανδρικό τμήμα της ΔΟΞΑΣ έτρεχε ένα σερί 8 νικών και βρισκόταν στην κορυφή της βαθμολογίας παρέα με τον Αργολικό… Όλα αυτά όμως το απόγευμα του Σαββάτου άλλαξαν.

Το ντέρμπι πρωτοπόρων ήταν ένα δυνατό στραβοπάτημα για την ομάδα μας και αυτό διότι στο τελευταίο δεκάλεπτο εμφάνισε μια εικόνα “κατάρρευσης”. Από την άλλη, η υπόλοιπη διάρκεια του αγώνα θα μπορούσε να χαρακτηριστεί ως ένα ματς όμορφο στο μάτι με πολλές εναλλαγές συναισθημάτων.

Η ΔΟΞΑ ξεκίνησε εντυπωσιακά, εν συνεχεία ο Αργολικός αποφάσισε να παίξει άμυνα ζώνης και πήρε προβάδισμα, ως συνήθως αρκετά αλλοπρόσαλλα σφυρίγματα έκαναν την εμφάνιση τους και εν τέλει φτάσαμε στην τέταρτη περίοδο με την ομάδα μας να βρίσκεται πίσω στο σκορ με 3 πόντους.

Για ότι συνέβη στα τελευταία λεπτά δεν υπάρχει καμία δικαιολογία. Το τελικό σκορ 88 – 57 αποδεικνύει πως όλα πήγαν ανάποδα. Η ομάδα μετά από αυτή την ήττα είναι επιτακτικό να συνεχίσει στο πρωτάθλημα δυνατότερη και είμαστε σίγουροι πως θα τα καταφέρει.