Νίκες στο Άργος για Ανδρικό και Παιδικό
» » Νίκες στο Άργος για Ανδρικό και Παιδικό

posted in: Νέα | 0

Ανασκόπηση αγωνιστικού διημέρου 31 / 10 – 1 / 11

Δύο εκτός έδρας αγώνες στο Άργος υπήρχαν στο καλεντάρι για την ΔΟΞΑ. Το Σάββατο στις 19:00 το Ανδρικό τμήμα είχε ραντεβού με το Σπάρτακο και θα έπρεπε να κερδίσει εφόσον επιθυμεί να κάνει κάτι καλύτερο φέτος. Οι αντίπαλοι έβαλαν δύσκολα στην ομάδα μας όντας πολύ καλά οργανωμένοι και οι ανησυχίες που θέλουν το Ανδρικό να τα βρίσκει πάντα σκούρα στο ΔΑΚ Άργους δεν έπαψαν να υφίστανται σχεδόν καθ όλη την διάρκεια του αγώνα. Το ημίχρονο βρήκε τις ομάδες ισόπαλες όμως τα δύο τελευταία δεκάλεπτα υπήρξαν καθοριστικά μιας για τουλάχιστον ένα δεκάλεπτο η ομάδα μπόρεσε να ανατρέψει το πολύ κακό ποσοστό ευστοχίας (γενικότερα) και να αποκτήσει μια απόσταση ασφαλείας λίγο πριν το τέλος. Τελικό σκόρ 50 – 58. Αγωνίστηκαν: Στεργίου 4, Νενεκούμης 1, Μιχόπουλος Μ. 8(1), Μπαλάσκας Β. 9(1), Μπαλάσκας Σ. 16, Ευδοκίου 4, Βλασερός 7, Κατσούρης Κ. 8, Κατσούρης Π, Μαλεβίτης 1.

Την Κυριακή στις 14:00 το αήττητο Παιδικό τμήμα της ΔΟΞΑΣ φιλοξενήθηκε από τον Ατρέα και παρέμεινε αήττητο. Ήταν ο πρώτος αγώνας της δεύτερου γύρου της άλφα φάσης του πρωταθλήματος και οι παίδες για ακόμη μια φορά μπόρεσαν παίξουν ψυχωμένα, να προσπεράσουν ένα κακό πρώτο ημίχρονο και να αφήσουν στην άκρη την πολύ κακή διαιτησία η οποία σφύριζε αδιάφορα αντί να σφυρίζει τα φάουλ που δεχόμασταν ακατάπαυστα. Τελικό σκορ 68 – 75 λοιπόν και προς ολοταχώς για πρωτιά όσον αφορά την πρώτη φάση!