Ακόμη μια νίκη στο Άργος για το Ανδρικό
» » Ακόμη μια νίκη στο Άργος για το Ανδρικό

posted in: Νέα | 0

Ανασκόπηση αγωνιστικής ημέρας 14 / 11

Αν κάποιος θέλει να χαριτολογήσει με τις επισκέψεις του Ανδρικού στο Άργος, τότε θα μπορούσε να πει πως “κάτι έχουν τα στεφάνια του γηπέδου”. Το Σάββατο στις 17:00 η ΔΟΞΑ αντιμετώπισε τον Αριστέα και μετά το πέρας του πρώτου δεκάλεπτου βρέθηκε να κυνηγάει μια διαφορά δέκα πόντων! Η ομάδα επέλεξε ένα πειραματικό σχήμα (small ball) στο ξεκίνημα του αγώνα και παράλληλα με το πολύ κακό ποσοστό ευστοχίας των παιχτών και τις αποφάσεις των διαιτητών το εντυπωσιακό προβάδισμα του συγκεντρωμένου Αριστέα στα πρώτα λεπτά δεν άργησε να φανεί. Παρόλα αυτά η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη. Η ομάδα μπορεί να μην ξεμπούκωσε επιθετικά όμως δεν απογοητεύτηκε, οργανώθηκε αμυντικά, έπαιξε δυνατά και κατάφερε να κερδίσει τις υπόλοιπες τρεις περιόδους φτάνοντας σε μια ακόμη νίκη με τον πίνακα στο σφύριγμα της λήξης να παρουσιάζει το φτωχό σκορ 41 – 46. Μετά από αυτή την νίκη το Ανδρικό τμήμα παραμένει στην κορυφή του πρωταθλήματος και δηλώνει πως δεν προτίθεται να αποχωρήσει! Αγωνίστηκαν: Νενεκούμης 7, Αυγουστόπουλος, Μιχόπουλος Κ, Μιχόπουλος Μ 3, Μπαλασκας Β 4(1), Μπαλασκας Σ 17, Βλασερός 1, Κατσούρης Κ 11(1), Κατσούρης Π, Ευδοκίου 3.